wycieczka na Kaszuby
Już pora, by pochwalić się wycieczką do nieznaych naszym uczniom zakątków Polski. W poprzednim roku mieliśmy okazję zwiedzić stolicę Polski, teraz oprócz tego, że zobaczyliśmy Gniezno- niejako pierwszą stolicę- to zwiadzalismy także inne piekne miejsca. Cała wycieczka trwała od 03.06.do 06.06 a właściwie do 07.06, bo wrócilismy do domu około pierwszej w nocy z poniedziałku na wtorek.
NOC W SZKOLE
Noc w szkole to noc atrakcji. Nasza zabawa rozpoczęła się od wspólnego ogniska i pieczenia pysznych kiełbasek. W tym samym czasie na biosku szkolnym odbywał się mecz piłki nożnej i przeciąganie liny, które stało się prawdziwą rywalizacją pomiędzy dziewczętami, a chłopcami (obie strony oczywiście były wspomagane przez nauczycieli). Raz szala przechylała się na stronę damską.... raz na męską, a największą nagrodą była dobra zabawa. Z pełnymi brzuchami dzieci ochoczo dołączyły się do wspólnego śpiewania przy ognisku. Kiedy słońce zaszło, uczniowie udali się do szkoły na przygotowania do kolacji. Najpopularniejsze potrawy krajów Unii Europejskiej królowały na stołach. Kolejną atrakcją było szukanie schowanych przez nauczycieli kamieni. Oczywiście w oknach znaleźli się podglądacze :) Oznaczone kamienie należało znaleźć po ciemku, wspomagając się jedynie latarkami. Młodsi koledzy i koleżanki p
Festiwal nauki w naszej szkole
26.05.2017 w naszej szkole odbyły się warsztaty z języka angielskiego prowadzone w ramach Festiwalu Nauki. Gościem był Pan Tomasz Obiała – akademicki nauczyciel języka angielskiego, pracujący także w liceum/gimnazjum nr 5,13 w Szczecinie.
Mimo początkowych obaw związanych z samym faktem kogoś nowego w szkole, prowadzący bardzo szybko zdobył sympatię uczniów klasy VI. Zajęcia odbywały się w przyjemnej atmosferze, której sprzyjała ciekawość i zaangażowanie dzieciaków. Pierwsze lody zostały przełamane, gdy Pan Tomasz rozdał dzieciom małe gadżety/upominki z Oxford University Press. Potem wypisał na tablicy wiele krajów, w których mówi się w języku angielskim. Uczniowie tez przypomnieli sobie dlaczego na fladze Stanów Zjednoczonych Ameryki – tyle gwiazdek. Kolejną atrakcją była próba gry w golfa, gdy Kady uczestnik zajęć mógł podjąć próbę zagrania. Nie obyło się też bez zabaw dot
"Była sobie Unia Europejska" -klasy I-III
Rozpoczęliśmy kolejny tydzień modułów "Była sobie Unia Europejska". Klasy I-III i IV-VI spotkały się wspólnie w sali teatralnej, gdzie dowiedzieli się po co powstała Unia Europejska, jakie są korzyści dla Polski oraz poznały resztę krajów członkowskich. Później uczniowie ułożyli flagę Unii Europejskiej oraz wysłuchali hymnu. Następnie klasy I-III zaplanowały pracę na ten tydzień. Każdy z uczniów pokolorował flagę Unii, z którą dumnie pozował do zdjęcia.
Moduł ,,Była sobie Unia Europejska" -cała szkoła
W poniedziałek 22.05.2017r. rozpoczęliśmy realizację modułu ,,Była sobie Unia Europejska". Uczniowie klas I-VI zgromadzili się w sali teatralnej,gdzie nastąpiło wprowadzenie. Następnie uczniowie układali flagę Unii Europejskiej oraz z właściwą postawą słuchali hymnu. Przez działanie dowiedzieli się po co powstała Unia Europejska, w efekcie stwierdzili ,,razem możemy więcej". Uczniowie otrzymali nazwy Państw i na scenie utworzyli krąg, poznali etapy tworzenia Unii Europejskiej, a następnie przeszli do działań w grupach.
Moduł ,,Była sobie Unia Europejska"
22.05-26.05.2017r.
Cele:
-dowiesz się czym jest Unia Europejska
-poznasz powody jej utworzenia
-wskażesz państwa należące do Unii Europejskiej
-nauczysz się hymnu Unii Europejskiej
-namalujesz plakat Unii Europejskiej
-ułożysz program wycieczki do jednego z krajów Unii Europejskiej
-napi
III Kongres w Zegrzu
DOBRE PRAKTYKI W SZKOLE W OKUNICY
18.05.2017 w Zegrzu za sprawą pani Ewy Radanowicz - Dyrektor Zespołu Szkół w Radowie Małym była mowa o naszej szkole, jako tej, która w ciągu niespełna roku dokonała niemalże szkolnych rewolucji. Dyrektor Ewa Radanowicz podczas bowiem wystąpienia na III Kongresie TIK w edukacji w Zegrzu, opowiadała o tym Jak zorganizować nowoczesną przestrzeń w szkole w sensie architektonicznym i społecznym. Zwracała uwagę na to, jakie ważne i jak wielkie znaczenie w całym procesie edukacyjnym ma zorganizowanie tej przestrzeni w szkole. Prezentowała dobre praktyki w tym zakresie oraz szkoły, które "używają" w sposób świadomy przestrzeni do organizowania procesów edukacyjnych. W tym aspekcie opowiedziała o Szkole Podstawowej w Okunicy zwracając uwagę, że determinacja dyrektora szkoły oraz zaangażowanie nauczycieli i rodziców spowodowało zmianę, n
Informuję, że :
13 czerwca (wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie rodziców dotyczącę klas 1.
7 czerwca odbędzie się Dzień Otwarty dla Przedszkolaków.
Konkurs wiedzy ekologiczno-przyrodniczej klas IV-VI
Dnia 25.04.2017 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy ekologiczno-przyrodniczej organizowany przez p. Magdalenę Nizio dla klas IV-VI, w którym wzięło udział 16 uczniów.
Celem konkursu było przede wszystkim:
- zainteresowanie uczniów przyrodą oraz promocja ich wiedzy na
temat świata i jego mieszkańców;
- uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej przyrody;
- rozszerzenie wiedzy dzieci na temat ekologii i przyrody;
- budowanie poczucia własnej wartości i przydatności dla
środowiska;
- rozwijanie zainteresowań przyrodniczo-ekologicznych;
Konkurs składał się z 26 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Wśród wszystkich zgłoszonych wcześniej uczniów, wyłoniono 3 zwycięzców:
I miejsce- Aleksander Gorący
II miejsce- Jakub Żółtański
III miejsce- Milena Włodarczyk
Zwycięzcom serdecznie gratuluję - Magdalena Nizio
Fabryka dobrego czasu w szkole
11.05.2017 dla uczniów klas IV-VI to oprócz lekcji czas kolejnych warsztatów. Tym razem bowiem w ramach Fabryki dobrego czasu, w naszej szkole gościła pani Justyna Komorowska, realizujaca zajęcia profilaktyczne mające na celu kształtowanie osobowości ucznia tak, by mógł on prawidłowo funkcjonować w środowisku szkolnym i poza szkołą. Uczniowie więc klas IV, V, VI ćwiczyli umiejętność budowania poczucia własnej wartości, postaw asertywnych, a także kształcili umiejętność komunikacji interpersonalnej. Zajęcia zorganizowane w postaci zabawy w kalambury, scenek i wymiany doświadczeń zachowań asertywnych były niezwykle cenne dla uczniów, którzy czasem mają trudności z zachowaniem dobrych lub przynajmniej poprawnych relacji z kolegami. Dlatego też zajęcia te były praktycznym sprawdzianem realizacji szkolnego Kodeksu Złości.
Warsztaty Zapachowe
UNIWERSYTECKIE ZAJĘCIA W SZKOLE W OKUNICY
Niedawno pisaliśmy o wprowadzonej w naszej szkole innowacji pedagogicznej dotyczącej uczenia przez działanie, realizacji programu użytkowania cyberprzestrzeni czy w końcu Kodeksu złości. Na tym jednak nie skończyło się poszukiwanie nowych rozwiązań metodycznych i dydaktycznych. Nauczyciele i dyrektor szkoły bowiem wciąż mają nowe pomysły i nawiązują nowe kontakty.
46.BIEGI GRYFITÓW
46.edycję Biegów Gryfitów , które zostały połączone z Pyrzyckim Dniem Olimpijczyka zorganizowane zostały przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach w dniu 28.04.2017r. na stadionie Miejski im. Leszka Słoninki. Uczestnicy zawodów zostali zaproszeni do pochodu z Flagą Olimpijską i obejrzenia zapalenia znicza Olimpijskiego, po czym organizatorzy rozpoczęli zawody. Biegi rozgrywane były w różnych kategoriach wiekowych .Na początku biegły dzieci z klas I-II na dystansie 400 m, klasy III-IV 600 m, klasy V-VI 800 m. Każdy uczestnik biegu w nagrodę za trud włożony w bieg otrzymał złoty medal i na osłodę po drożdżówce. Z naszej szkoły wzięło łącznie udział 30 uczniów z klas I-VI:
„Było sobie dziecko” KLASY IV – VI
W poniedziałek, 24 kwietnia 2017r. rozpoczęliśmy realizację modułu „Było sobie dziecko”. Uczniowie klas IV – VI zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie czekała na nich niespodzianka: galeria zdjęć dzieci z całego świata oraz dywaniki z numerami od 1 do 8.
Na początku zajęć wszyscy zostali podzieleni na 8 grup i zajęli wyznaczone miejsca. Grupy otrzymały zadanie: obejrzeć galerię zdjęć, wskazać podobieństwa i różnice w sposobie ukazania dzieci oraz wybrać zdjęcie przedstawiające dziecko, z którym grupa chętnie by się zaprzyjaźniła. Po obejrzeniu zdjęć i wykonaniu zadania grupy wybrały się w podróż na „latającym dywanie”. Każdy zespół udał się do innego kraju, aby poznać życie dzieci i na podstawie zgromadzonych informacji wykonać plakat lub mapę pamięci. W czasie pracy niejednokrotnie pojawiało się zaskoczenie, zdziwienie i niedowierzanie. Nie wszystkie dzieci mają szczęśliw
DZIECKO I OJCZYZNA W SZKOLE W OKUNICY, czyli nauka przez działanie (kwietniowy moduł)
Od tego roku szkolnego, tradycją naszej szkoły jest to, że w ostatnim tygodniu każdego miesiąca, następuje zmiana planu lekcyjnego spowodowana zmianą organizacji zajęć lekcyjnych. Dlaczego?
Odpowiedź prosta i jednocześnie niezwykle trudna. W każdym ostatnim tygodniu miesiąca organizujemy naukę przez działanie, czyli pracujemy metodą MODUŁÓW.
Moduł ,,Była sobie Ojczyzna" klasy I-III
Cele w języku ucznia
1. Poznasz różne sposoby notowania i wybierzesz najlepsze dla siebie.
2. Poznasz legendy dotyczące powstania naszej ojczyzny, stolicy Polski.
3. Poznasz symbole narodowe.
Dziś przenieślismy się w dawne czasy naszej Ojczyzny. Uczniowie w tym tygodniu będą poznawać dzieje naszej ojczyzny opisane w legendach i będą podrózować po Polsce w czasach obecnych.
Zachodniopomorska Liga Zapaśnicza dzieci w stylu wolnym 22.04.2017 r. Międzyzdroje
W dniu 22.04.2017r. Międzyzdrojach zawodnicy naszego klubu zapaśniczego wraz z zawodnikami Spartakusa Pyrzyce wystartowali w 4 meczach i wspólnymi siłami po ciężkich i emocjonujących walkach zdobyli II miejsce.
Następny mecz odbędzie się 13.05.17r. w Stargardzie.
Zawodnicy: Sarn
,,Było sobie dziecko" moduł
Moduł „Było sobie dziecko”
24.04.2017 r. - 27.04.2017 r.
Cele w języku ucznia:
Dowiesz się na jakim etapy można podzielić życie człowieka.
Nauczysz się, jak dbać o zdrowie.
Przypomnisz sobie, jak pisać list i nauczysz się napisać list oficjalny.
Wykonasz oblic
Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe w Warnicy dnia 11.04.2017 r.
W tym roku szkolnym zostały pierwszy raz przeprowadzone przełajowe biegi drużynowe. Drużyna składa się z czterech osób, których poszczególne miejsca na mecie przelicza się na punkty sumowane na poczet danej szkoły, według podanej tabeli punktowej. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Momot, Jakub Żół
Rajd turystyczny rowerowy „Szlakiem najstarszych zabytków Pyrzyc”
Rajd turystyczny rowerowy „Szlakiem najstarszych zabytków Pyrzyc” pod patronatem Burmistrz Pyrzyce Marzeny Podzińskiej zorganizowany przez klub PTTK Ziemi Pyrzyckiej.
Trasa wycieczki rozpoczął się od studni Świetego Ottona następnie przez wzgórze Chramowe, mury obronne i baszty i zakończyła się w
Godziny dzwonków
Niedziela 27.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 335839